A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Josefov – kostel Nanebevzetí Panny Marie

Nepřehlédnutelná dominanta Masarykova náměstí kostel Nanebevzetí Panny Marie je původně vojenským kostelem. Postaven byl v empírovém stylu v letech 1805-1810 podle projektu ing. Hatzingera a hraběte ď Andreise.

2 comments to Josefov – kostel Nanebevzetí Panny Marie

  • Nepřehlédnutelná dominanta která se nejmenuje: kostel Nanebevzetí Panny Marie, ale kostel Nanebevstoupení Páně. Bo císař pán nehověl lidové zbožnosti a tak pojmenovává kostely dle základních „kristocentrických“ oslav. Terezín – kostel Vzkříšení Páně a Josefov – kostel Nanebevstoupení Páně. Tak jak jdou o velikonocích slavnosti po sobě….

  • pclkm

    Nevím kdo to psal, ale ten kostel nese titul Nanebevstoupení Páně a ne Nanebevzetí Panny Marie. Z hlediska historie jde o zcela odlišné tituly.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>